Zbiórki charytatywne podczas Majówki z UG!

Od godziny 12 w piątek 24 maja podczas Majówki z UG będzie można wesprzeć kiermasze charytatywne.

Kiermasz charytatywny dla Palestyny!

Kiermasz to międzywydziałowa inicjatywa studentów i studentek Uniwersytetu Gdańskiego. Zebrane środki zostaną przekazane na pomoc w ewakuacji dwóch rodzin z Gazy oraz wsparcie organizacji MAP - Medical Aid for Palestinians, która niesie pomoc humanitarną dla cywilów w Gazie. Podczas kiermaszu będzie można kupić między innymi biżuterię, rękodzieło, printy, ceramikę, wypieki oraz książki.

Zbiórka dla Alinki

W tym roku, biorąc udział w loterii charytatywnej, będzie można dorzucić swoją cegiełkę do zebrania środków na terapię wspomagającą rozwój Alinki – dziewięcioletniej dziewczynki, która cierpi na spektrum autyzmu. W grudniu 2023 roku spotkała nas ogromna strata – zmarł tata Aliny Piotr, który był członkiem Parlamentu Studentów Uniwersytetu Gdańskiego, Senatu UG i Rady Studentów Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej i na przełomie dwóch minionych dekad bardzo aktywnie działał na rzecz studentów i całej społeczności akademickiej. Od tej pory cała odpowiedzialność i trudności finansowe spoczywają na barkach mamy Aliny, dlatego z całego serca zachęcamy, aby biorąc udział w zabawie, wesprzeć ten szczytny cel. Dla chętnych do wsparcia zbiórki już teraz zamieszczamy link do zrzutki: https://zrzutka.pl/pdnudu

Animal Helper

W trakcie majówki z UG będzie można również wesprzeć Fundację Psia Krew, która odpowiedzialna jest za funkcjonowanie aplikacji Animal Helper. Animal Helper to jeden system obiegu informacji, który powiadamia odpowiednie, miejscowe organy ścigania, służby lub organizacje pozarządowe, gdy zwierzęciu – domowemu, dzikiemu lub gospodarskiemu, dzieje się krzywda. To aplikacja dostępna w wersji mobilnej (iOS i Android), a także web, obsługująca zgłoszenia z centrali Animal Helper, która mieści się w Gdańsku.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uniwersyteckie Przeciąganie Liny

Majówka z UG już za tydzień! Nie przegap okazji na doskonałą zabawę i zapisz tę datę w kalendarzu. Poza dmuchańcami, fotobudką, animacjami czy loterią, mamy dla Was kolejną atrakcję - zabawę "Uniwersyteckie przeciąganie liny!"

Wypełnij formularz https://forms.office.com/e/UsErd3wVsw i zgłoś swoją drużynę (max. 6 osób), a potem... baw się razem z nami!

Czekamy na Ciebie i Twoich przyjaciół w piątek, 24 maja od 12:00 przy napisie "I LOVE UG".

Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej po raz kolejny serdecznie zaprasza społeczność akademicką Uniwersytetu Gdańskiego na wydarzenie „Majówka z UG”. Tegoroczna impreza odbędzie się 24 maja 2024 roku, od godziny 12:00 do późnych godzin wieczornych, na terenie przy napisie „I LOVE UG”.

Czekają nas liczne atrakcje, które z pewnością umilą czas spędzony na kampusie. Dla najmłodszych uczestników przygotowano dmuchańce, konkursy z nagrodami i wiele innych ciekawych zabaw prowadzonych przez wykwalifikowanych animatorów.

Będzie także możliwość skorzystać z atrakcji zapewnionych przez koła naukowe, a także zapoznać się z ofertą organizacji pozarządowych.

Dodatkowo AZS Uniwersytetu Gdańskiego przygotowało szereg atrakcji związanych z aktywnością fizyczną, a także zajęcia ruchowe dla wszystkich chętnych.

Dla fanów dobrego jedzenia przygotowane zostaną smaczne grillowane potrawy oraz pyszne przekąski i napoje.

To nie wszystko! Na terenie imprezy będzie dostępna strefa gier (z olbrzymim „Twisterem” i „Jengą”), a czas umili nam DJ, który zadba o świetną muzykę oraz atmosferę.

Poza doskonałą zabawą i aktywnościami, będzie szansa pomóc potrzebującym. W tym roku, biorąc udział w loterii charytatywnej, będzie można dorzucić swoją cegiełkę do zebrania środków na terapię wspomagającą rozwój Alinki – dziewięcioletniej dziewczynki, która cierpi na spektrum autyzmu. W grudniu 2023 roku spotkała nas ogromna strata – zmarł tata Aliny Piotr, który był członkiem Parlamentu Studentów Uniwersytetu Gdańskiego, Senatu UG i Rady Studentów Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej i na przełomie dwóch minionych dekad bardzo aktywnie działał na rzecz studentów i całej społeczności akademickiej. Od tej pory cała odpowiedzialność i trudności finansowe spoczywają na barkach mamy Aliny, dlatego z całego serca zachęcamy, aby biorąc udział w zabawie, wesprzeć ten szczytny cel. Udostępniamy również link do zbiórki, aby można było wesprzeć w dowolnym momencie: https://zrzutka.pl/pdnudu

Pasjonaci rękodzieła będą mogli znaleźć i zakupić interesujące prace wykonane przez podopiecznych warsztatów Terapii Zajęciowej Tratwa. Warsztat jest placówką stwarzającą osobom niepełnosprawnym niezdolnym do pracy możliwości rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia.

Wieczorem natomiast wszystkich miłośników kina zapraszamy na pokaz oskarowego filmu “Wieloryb” z Brendanem Fraserem w roli głównej.

Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie kolejną okazją do dobrej zabawy, spędzenia czasu ze znajomymi i zawarcia nowych przyjaźni, a każdy z uczestników wyniesie niezapomniane, miłe wspomnienia i ponownie spotkamy się na kolejnych imprezach organizowanych przez CASID.

Załącznik Rozmiar
Przeciąganie liny 527.55 KB
pomysł na majówkę 146.43 KB
zbiórka charytatywna 1.73 MB